Teška i zaslužena pobeda Crvene zvezde u Kopru

Košarkaši Crvene zvezde mts ostvarili su još jednu pobedu u ABA ligi, pošto su u utakmici 6.kola regionalnog takmičenja savladali Primorsku u Kopru  84:72 (28-14,21-24,16-22 i 19:12)

Meč je uz poštovanje svih zdravstvenih protokola, bez prisustva publike odigran u hali Bonifika u Kopru

Najefikasniji kod crveno-belih bili su Dobrić i Ročesti sa 16 poen .

Za ekipu Crvene zvezde na ovom meču nisu nastupali Džordan Lojd i Dejan Davidovac.

Osim izjednačenog početka do 5.minuta, ostatak utakmice protekao je u rezultatskoj prednosti crveno-belih, koji su već na kraju prve deonice imali 28-14.

To vođstvo kao da je uspavalo crveno-bele pa su uporni domaćini pretili konstantno od druge deonice, i zaostajali 10-ak poena razlike.

Na poluvremenu je bilo 49-38 za Crvenu zvezdu, a najefikasniji su bili Ročesti i Dobrić sa 16 odnosno 11 poena.

U trećoj deonici domaćin je nakon trojke Kastratija stigao do 51-56, u 26.minutu, ali su nakon penala Kurdiže i trojki Dobrića i Uskokovića (koji je večeras imao značajniju minutažu) crveno-beli ponovo stigli do dvocifrene prednosti 52-65.

Domaćin je ponovo odgovorio brzom serijom 5-0 za 57-65i narednih 7-8 minuta na terenu smo videli veliku borbu u kojoj je domaćin pretio, a crveno-beli na kraju došli zasluženo, ali mnogo teže nego što se očekivalo do bodova i skora 6-0.

Crvena zvezda: O’Brajant 13, Ročesti 16, Hol 3, Volden 15, Uskoković 5, Lazić, Rit 4, Dobrić 16, Simonović 2, Jagodić Kuridža 1, Kuzmić 3, Teri 6.

U narednom kolu ekipa Crvene zvezde mts dočekuje ekipu Splita,

Pre toga crveno-bele očekuje dve izuzetne teške utakmica u Evroligi protiv ekipa ASVEL-a i Reala.