Poraz Crvene zvezde u produžetku od ALBE

Košarkaši Crvene zvezde mts poraženi su od Albe 90:84 nakon produžetka u utakmici 14. kola Evrolige.

Ovo je peti neuspeh Crvene zvezde u nizu u Evroligi, a šesti u poslednjih osam utakmica.

Crvena zvezda – Alba 84:90 (16:15, 21:19, 20:14, 19:28, 8:14)

Albu su do pobede predvodili Maodo Lo sa 21 poenom i Siva sa 19 poena. Timan je dodao 13, Sikma i Gifaj po 9, a Grejndžer je ubacio 8 poena

U ekipi Crvene zvezde najefikasniji bili su Lojd sa 21, Dobrić sa 13 i O’Brajant sa 12 poena. Volden je postigao 9 poena, svih 9 u prvom poluvremenu. Uskoković je ubacio 8, a Rit 6.

Crveno-beli su u utakmici koju je obeležilo tvrdo prvo poluvreme, dobra odbrana ekipe Crvene zvezde tokom treće četvrtine, odlična napadačka epizoda početkom poslednje, propustili veliku priliku da zabeleže pobedu nakon +14 (65:51).

Nakon toga ALBA je ubacila 5 trojki i brzo se vratila u meč, a onda nakon pogotka Lojda za 76:72, uspela nadoknadi zaostatak i obezbedi produžetak penalima sekund pre kraja utakmice.

Crvena zvezda je imala šansu da na sekund i tri desetinke na protivničkoj polovini organizuje napad za pobedu. Lopta je došla do Korija Voldena, on se podigao na šut za tri, pogodio, ali je i očigledno kasno izbacio loptu iz ruke, pa je meč otišao u produžetak u kome je ALBA bila mnogo bolja i zasluženo došla do bodova.

Košarkaši Crvene zvezde mts dočekuju u petak ekipu Valensije u utakmici 15. kola Evrolige.