MK: Uspešni juniori i kadeti

Juniori i kadeti Crvene zvezde imali su još jedan uspešan vikend iza sebe. Rival u 12. kolu Roda Juniorskoj ligi Srbije bio je Star, a crveno-beli su prilično rutinski odneli pobedu u Novom Sadu. Prvih 20 minuta igre u potpunosti je pripalo Crvenoj zvezdi koja je dobrom odbranom pre svega kreirala vođstvo 24:33. Star je uspeo da uzvrati u trećem periodu, smanjio je razliku, ali je Zvezda ponovo zaigrala sjajno u odbrani, dozvolila rivalu samo deset poena u poslednjoj četvrtini i rešila pitanje pobednika – 52:65.

Najbolji pojedinac utakmice bio je kapiten crveno-belih Filip Branković koji je meč završio sa 24 poena i sedam skokova. Nikola Šaranović, koji je nedavno skrenuo pažnju javnosti tripl-dabl učinkom je ponovo punio sve kolone. Utakmicu je završio sa 12 poena, 13 skokova i pet ukradenih lopti. Dvocifren je bio i Vladimir Pavlović koji je upisao 12 poena.

Star – Crvena zvezda mts 52:65 (15:18, 9:15, 18:11, 10:21)

Crvena zvezda mts: Vukas 2, Galić 2, Radaković, Vujičić, Mihailović 4, Pavlović 12, Šaranović 12 (13sk, 5ul), Vudragović 3, Matović 2, Topalović, Radojević 4, Branković 24 (7sk)

Isti rivali sastali su se u 12. kolu Triglav Kadetske lige Srbije. Crveno-beli su bili veoma ubedljivi u utakmici gde se pitanje pobednika nije postavljalo duže od deset minuta. Fantastičan početak Zvezde uveo je utakmicu u željeni ritam koji je doveo do ubedljive pobede rezultatom 91:48.

Najefikasniji akter utakmice bio je Nikola Topić koji je postigao 19 poena i uz to dodao pet skokova. Epitet igrača utakmice pripao je Luki Vudragoviću koji je meč završio sa 16 poena, 7 asistencija i pet ukradenih lopti što mu je donelo indeks korisnosti 27. Kapiten Filip Radaković meč je završio sa 16 poena takođe, dok je Relja Radovanović upisao 14 koševa.

I ovu utakmicu mogli ste da pogledate na zvaničnom youtube kanalu KK Crvena zvezda mts uživo. I sada možete to učiniti na sledećem linku:

Crvena zvezda mts – Star 91:48 (30:17, 15:11, 25:9, 21:11)

Radovanović 14, Radaković 16, Vudragović 16 (7as, 5ul), Marjanac 1, Gagić 4, Topić 19, Čubranović 3, Gačić 7 (9sk), Dabić, Radojević 6, Vuković 5.

U Juniorskoj ligi Srbije Crvena zvezda trenutno zauzima drugu poziciju sa učinkom od osam pobeda i tri poraza. Kadeti su na devetoj poziciji, ali se to nikako ne može uzeti merodavnim jer su crveno-beli odigrali svega šest utakmica (od 12 kola) usled brojnih odlaganja.