ANGT – Pobeda i protiv Makabija, u subotu za finale

Košarkaši Crvene zvezde ostvarili su i drugu pobedu na ovogodišnjem Evroliginom ANGT turniru „Marko Ivković“ pošto su u petak uveče u 2.kolu grupe A savladali vršnjake izraelskog Makabija iz Tel Aviva  rezultatom 69:57 (25:3, 15:15, 17:21, 12:18).

Crveno-bele je predvodio Šaranović sa 22 poena, sa 17 poena, pratili su ga Branković sa 13 i Radaković sa 11 poena.

Najefikasniji u ekipi Makabija bio je Menšel sa 18 poena.

Crveno-beli su u ovoj utakmici odigrali izvanrednu i čvrstu odbranu u prvom poluvremenu u kome su rivala sveli na samo 3 poena u prvoj deonici, a ukupno 18 u prvom poluvremenu koje su rešili u svoju korist rezultatom 40:18.

Zaustavljen je najefikasniji igrač Makabija Menšel,a  iz jake odbrane stizali su brojni kontranapadi i laki poeni.

U drugom poluvremenu ekipa Makabija je došla do napadačke igre, dok je crveno-belima stao napad, ali su nastavili sa čvrstom odbranom koja im je na kraju i donela pobedu u ovoj utakmici, iako je rival u jednom trenutku prišao na samo 10 poena zaostatka.

KK Crvena zvezda : Vukas 3, Gačić 3, Radaković 11, Vudragović  3, Mihajlović, Pavlović , Šaranović 22, Vuković 2, Matović 7, Topalović 5, Topić 2, Branković 13.

Crvena zvezda je u petak napravila prvi korak i zabeležila dve pobede protiv Kluža (89:53) i Makabija, a za plasman u finale boriće se u subotu od 16 časova najverovatnije protiv ekipe Partizana koja je takođe u petak pobedila Makabi nakon produžetka 101:88 (81:81) a u poslednji meč dana protiv rumunskog Kluža ulazi kao favorit.