ANGT – Poraz u dramatičnom finalu i drugo mesto za crveno-bele

Košarkaši Crvene zvezde osvojili su drugo mesto na ovogodišnjem juniorskom ANGT turniru „Marko Ivković“ pošto su u finalu poraženi od ekipe Mege rezultatom 80:82 (24:18, 22:14,22:27, 13:23).

Najefikasniji u ekipi Crvene zvezde bio je Matović sa 23 poena, Šaranović je dodao 19, a Branković je uz 15 poena imao i 10 skokova.
Crveno-beli su propustili lepu priliku da dođu do novog osvojenog turnira pošto su dominirali prvim poluvremenom, imali čak i 15 poena prednosti, ali su popustili u nastavku utakmice i dozvolili rivalu da se poen po poen vraća u meč i na kraju u uzbudljivoj završnici slavi rezultatom 82:80.

Bez obzira na poraz u poslednjoj utakmici, crveno-beli su ostavili dobar utisak na ovogodišnjem turniru na kome su slavili u mečevima sa ekipama Kluža, Makabija i Partizana do već pomenutog poraza u finalu.

Još jedno priznanje za crveno-bele je i imenovanje Nikole Šaranovića u prvu petorku turnira ANGT za 2021 godinu.

KK Crvena zvezda: Vukas 3, Gačić, Radaković 2, Vudragović, Mihailović, Pavlović 9, Šaranović 19, Vuković, Matović 23, Topalović 5, Topić 4, Branković 15+10 sk;

Ovogodišnja završnica sa 8 najboljih klubova ( 3 osvajača turnira i 5 pozivnica koje će uputiti Evroliga) održaće se u Valensiji