Poraz nekompletne Zvezde u utakmici za zaborav

Košarkaši Crvene zvezde doživeli su poraz od Olimpije iz Milana sa 93:72 u okviru 32. kola Evrolige.

U praznoj dvorani “Aleksandar Nikolić” Crvena zvezda – Olimpija M. 72:93 (12:22, 22:25, 15:28, 21:18).

Ekipa Etorea Mesine je tako praktično osigurala plej-of, te prišla na korak od prednosti domaće terena.

Crvena zvezda  je loše otvorila  utakmicu, do prvih poena stigla tek posle skoro pet minuta i već je tad postalo jasno da će ovoga puta bez Voldena, Rita crveno-beli teško stići do bodova protiv izuzetno raspoloženog protivnika.

Crveno-beli su se držali do kraja prvog poluvremena ali kao da je trojka Kevina Pantera nagovestila izvanredno drugo poluvreme Armanija.

U 35.minutu gosti koji su osigurali plej of ovom pobedom, imali su 24 asistencije i samo jednu izgubljenu loptu, uz čak 16 trojki!

Nekadašnji prvotimac Crvene zvezde Kevin Panter bio je  najefikasniji u redovima pobedničke ekipe sa 23 poena. U ekipi Crvene zvezde najefikasniji je bio Lojd sa 22 poena, Dobrić je dodao 14, a Simonović i Hol su dodali po sedam.

Zvezda je pretposlednja sa skorom 9-23, dok je Armani četvrti sa učinkom 20-12.

Crvena zvezda: Hol 7, Lojd 22, Uskoković 5, Davidovac 2, 6sk, Lazić, Radanov, Dobrić 14, Simonović 7, Jagodić-Kuridža 7, Kuzmić 4, Noko 4.

Crveno-beli u narednom kolu, već u četvrtak, dočekuju izraelski Makabi.