Poraz u Milanu, Crvena zvezda bez šanse

Košarkaši Crvene zvezde mts poraženi su u utakmici 7.kola Evrolige od ekipe Armanija u MIlanu rezultatom 79:62 (24:6, 19:21, 19:23, 17:12)

Najefikasniji kod crveno belih koji sada imaju skor 2/5 bili su Mitrović sa 17 i Dobrić sa 13 poena.

Meč u Mediolanum Forumu crveno beli su izuzetno loše otvorili, počelo je rezultatom 10:0 za domaćina, u 8. minutu bilo je 16:2, i praktično taj izuzetno loš uvod i loša četvrtina (završena rezultatom 24:6) odredili su i dalji tok meča u drugoj utakmici duplog vikenda. Bez svežine (4.utakmica u samo 6 dana), rešenja u napadu crveno beli jednostavno nisu imali snage da priprete izuzeto motivisanom i kvalitetnom domaćinu koji je na poluvremenu vodio 43:27.

nastavili su crveno beli da se bore, uspeli su da prepolove zaostatak u jednom trenutku kada je na semaforu stajalo 56:47, ali domačin je brzo odgovorio sa 4 vezana poena i ponovo stekao dvocifrenu prednost koju je sačuvao do kraja meča.

Najefikasniji kod ekipe Armani Olimpije koja sada ima skor 6/1 bio je Šilds sa 18 poena.

KK Crvena zvezda mts: Lazarević 7, Volters 2, Uskoković 6, Davidovac ,Mitrović, 17 Lazić, Kalinić 8, Dobrić 13 , Holins 6, Simonović, Kuzmić 3,Cirbes.

Crvena zvezda naredni meč igra u Evroligi igra narednog četvrtka od 18 časova protiv Panatinaikosa, a naredni duel u ABA ligi očekuje ih već u ponedeljak protiv ekipe Mege u hali Aleksandar Nikolić.