Pobeda Crvene zvezde u derbiju kola u Železniku

Košarkaši Crvene zvezde mts pobedili su ekipu FMP 98:74 (20:18,24:19,26:16, 28:21).kao gosti rezultatom i tako zabeležili 12. pobedu u regionalnom takmičenju uz samo jedan poraz.

Najefikasniji u ekipi crveno belih bio je Nikola Ivanović sa 18 poena, pratio ga je Maik Cirbes sa 12 poena.

Crveno bele je u dvorani „FMP Arena“ dočekao tim koji je trenutno drugoplasiran na tabeli i predstavlja najprijatnije iznenađenje dosadašnjeg toga lige, što je i dokazao prikazanim u derbiju 13.kola.

Nakon izjednačene prve deonice, u kojoj su crveno beli poveli 5-0, pa dozvolili rivalu seriju 9:0, i nakon prvog tajm auta našeg tima, videli smo rezultatsku klackalicu do kraja prve deonice, a sredinom druge košarkaši Crvene zvezde su nakon trojke Kalinića i penala Markovića počeli da stiču prednost (28:21) koju su praktično održali do kraja prvog poluvremena (37:44), a onda postepeno počeli da je uvećavaju u trećoj četvrtini preko Ivanovića, Holinsa i Lazarevića nakon čijeg zakucavanja je Crvena zvezda povela 65:43 u 28.minutu, a posle 30 minuta bilo je 70:53 (Ivanović 12, Marković 10, Lazarević 9…)

Poslednju deonicu domaćin je otvorio serijom 4:0, koju su prekinuli Mitrović dvojkom i Ivanović trojkom, a nakon toga glavnu ulogu u napadu preuzeo je Vajt, pa je trener domaćin nakon 2+1 Amerikanca koji polako hvata zalet nakon duge pauze zbog povrede, trener domaćih Stefanović zatražio tajm aut pri rezultatu 80:59 u 35.minutu utakmice.

Do kraja meča u prepunoj dvorani „FMP Arena“ (preko 2500 gledalaca) crveno beli su održali prednost i stigli do novih bodova.

KK Crvena zvezda mts: Lazarević 9, Volters 9, Mitrović 10, Lazić 5, Kalinić 3, Holins 6,Simonović 8, Ivanović 18, Marković 10, Vajt 8, Kuzmić 0, Cirbes 12.

Crveno beli su ovaj meč igrali bez Ognjena Dobrića i Dejana Davidovca.

Nakon utakmice u Železniku, crveno bele očekuje još jedan takmičarski meč do kraja kalendarske godine, a to je duel sa Zenitom u hali „Aleksandar Nikolić“ koja je na programu u četvrtak od 19 časova, a već drugog dana Nove godine ekipa Crvene zvezde igraće meč 14.kola sa Splitom u Hrvatskoj.