EL: Poraz u Minhenu, crveno beli bez šanse za Top 8

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Bajerna u Minhenu 82:57 (15:18,27:15,21:10,19:14), u meču 33. kola Evrolige.

Na dva kola pre kraja regularnog dela sezone, Crvena zvezda je  na skoru 11-15, dok je osmoplasirani Bajern na 13-12, a ovim porazom crveno beli su izgubili sve šanse da se domognu Top 8.

Naredni meč ekipa Crvene zvezde igra već u nedelju u Kaunasu protiv Žalgirisa, a preostale dve utakmice u takmičenju dobra su prilika da se dobrim utakmicama okonča solidna sezona u Evroligi.

Najefikasniji u ekipi Bajerna bili su Rubit sa 22, Tomas sa 16 i Jaramaz sa 12 poena. Lučić je upisao pet poena. U ekipi Crvene zvezde najefikasniji su bili Kalinić sa 12 i Mitrović sa 11 poena.

Crveno beli su dobro otvorili utakmicu I to serijom 9:0 nakon startnog koša domaćina viđena je izjednačena prva četvrtina koju je ekipa Crvene zvezde dobila rezultatom 18:15. Međutim, to je praktično bilo sve… Rubit je preuzeo odgovornost u napadu, pridružili su mu se Hilijard I Hanter, sa druge strane nije bilo rešenja u napadu, i Bajern je na poluvremenu već imao plus 9 (42:33), a u drugom poluvremenu nakon lošeg starta i sušnih 4 minuta igre bez poena, sve je praktično bilo završeno. Crveno beli bez dva ponajbolja defanzivca Holinsa I Lazića nisu imali ni snage, ni energije da učine nešto više u utakmici koja se igrala za šansu da se ekipa plasira u Top 8 fazu.

Crveno beli su nadskakali rivala (35-29), izveli 18 slobodnih bacanja I ubacili 13, ali domaćin je imao mnogo više asistencija (18-10) I značajno bolje procente šuta za dva I za tri.

KK Crvena Zvezda mts: Kuzmić 8, Lazarević 4, Volters 7, Davidovac, Simonović, Mitrović 11, Kalinić 12, Ivanović 7, Topić, marović, Dobrić 8, Vajt;

Ekipa Crvene zvezde putuju u subotu u jutarnjim časovima u Litvaniju, meč sa Žalgirisom na program je u nedelju od 19 sati, a crveno beli evroligašku sezonu završavaju utakmicom 34.kola narednog petka protiv Anadolu Efesa u hali Aleksandar Nikolić u 21 sat.