Važna pobeda Crvene zvezde u ABA ligi

Košarkaši Crvene zvezde mts nastavili su sa pobedničkim nizom u regionalnoj ligi. Crveno-beli su na svom parketu savladali ekipu FMP-a rezultatom 83:77 (24:25, 27:15, 17:22, 15:15), u okviru četvrtog kola ABA lige.

Pred 1500 gledalaca, najefikasniji u redovima Crvene zvezde je bio odlični Nikola Ivanović sa 22 postignuta poena. Dvocifreni su bili takođe Vildoza sa 14 i Mitrović sa 12 poena.

Nešto lošije otvaranje utakmice naše ekipe  koja se mučila pre svega u fazi napada, te su gosti iz Železnika su došli do rane prednosti (7:11). Koševi Mitrovića i Petruševa vratili su prednost na stranu Zvezde (12:11). Međutim, FMP je nastavio da igra izuzetno efikasno te su se ponovo ‘odlepili’ na nešto osetniju prednost (14:22). Kraj deonice je ipak pripao Crvenoj zvezdi koja se vratila u rezultatski egal (24:25) na krilima Luke Vildoze.

Crvena zvezda je već na startu druge deonice pronašla svoj napadački ritam kojim je napravila brzu seriju od 8:0 (32:25). Naša ekipa je nastavila sa odličnom igrom i kontrola utakmice je bila u našim rukama. Istakao se Nikola Ivanović koji je za samo pet minuta upisao čak 15 poena. Prednost Zvezde je u jednom trenutku bila maksimalnih 16 razlike (49:33). Gosti su u završnici poluvremena uspeli da smanje zaostatak, te se na pauzu otišlo pri rezultatu (51:40).

Dvocifreni na poluvremenu su bili Ivanović sa 15 i Mitrović sa 10 postignutih poena. Vredan pomena je bio Luka Vildoza koji je dodao 7 poena uz 3 asistencije.

Dobra košarka nastavljena je u drugom poluvremenu od strane obe ekipe, koje su prikazale odličnu napadačku predstavu. U ovim momentima se igralo koš za koš, a Zvezda je do poslednjeg minuta treće deonice čuvala svoju dvocifrenu prednost, koju je FMP uspeo da stigne u samoj završnici kada su napravili seriju 0:7 i tako došli na samo šest poena zaostatka pred poslednju četvrtinu (68:62).

Već na startu poslednje četvrtine gosti su stigli na samo četiri poena minusa (68:64), što je zahtevalo reakciju naših košarkaša. Usledile su dve izuzetno bitne trojke koje su postigli Dobrić i Vildoza, te je Zvezda ponovo otišla na dvocifrenu razliku (74:64). Crvena zvezda je bez većih poteškoća uspela da odbije sve nalete FMP-a i mirno privede utakmicu kraju (83:77).

KK Crvena zvezda mts: Holand 5, Vildoza 14, Lazarević 2, Mitrović 12, Lazić, Martin 7, Dobrić 8, Raduljica, Ivanović 22, Marković 1, Petrušev 3, Bentil 9;

FMP: Frejžer 27 (6a), Valinskas 10…

Ekipu Crvene zvezde u petak očekuje novi meč na domaćem terenu u okviru petog kola Evrolige, gde naša ekipa dočekuje Bajern iz Minhena.