VELIKA POBEDA NAD MAKABIJEM U DRAMATIČNOJ ZAVRŠNICI!

Košarkaši Crvene zvezde mts pobedili su Makabi na svom parketu rezultatom 69:68 (27:18, 9:11, 14:18, 19,21). Velika borba, neizvesna zavšnica i treća uzastopna pobeda crveno-belih u Evroligi pred prepunim tribinama i fantastičnoj atmosferi!

Najefikasniji u redovima Crvene zvezde je bio Nedović sa 12 poena, dok je Hasan Martin dodao 11 poena uz 6 skokova.

Velika borba viđena je od samog početka utakmice od strane obe ekipe. Crveno-beli su izuzetno dobro otvorili meč,  što se ogledalo u ranoj prednosti naše ekipe 13:7. Napad je dobro funkcionisao a odbrana je bila zategnuta. Igrače Crvene zvezde je pratio visok stepen koncentracije sve vreme, te se pametno koristio svaki mali faul kako se protivniku ne bi dozvolili laki poeni. Veliku energiju svojim ulaskom je uneo Džon Holand koji je brzo vezao četiri poena (17:10). Do kraja deonice se igralo koš za koš, a trojkom Filipa Petruševa uz zvuk sirene je postavljen rezultat 27:18.

Druga četvrtina je prošla u znaku čvtste igre i slabog napadačkog učinka obe ekipe. Košarka u ovom delu utakmice nije bila najlepša za gledanje jer je bilo dosta prekida i seckanja igre. Za 10 minuta igte postignuto je ukupno 20 koševa (9:11), dok su crveno-beli uspeli da sačuvaju osetniju prednost na poluvremenu 36:29.

Najefikasniji igrač u ovom delu utakmice je bio Luka Vildoza sa 6 poena, dok su po 5 dodali Martin, Bentil i Petrušev.

Zvezda drugo poluvreme otvvara jako loše, te gosti iz Tel Aviva serijom (2:10) dolaze posle dugo vremena do vođstva (38:39). Zvezda je uspela da odbije ovaj nalet gostiju, pre svega koševima Nedovića i Mitrovića, a sam finiš deonice je pripao našoj ekipi. Rezultat pred poslednju četvrtinu je bio (50:47).

Odličan ritam utakmice bio je prisutan na početku poslednje deonice, igralo se koš za koš, a na semaforu je bio egal. Zvezda je konačno uspela da se odlepi na velikih osam poena razlike na samo par minuta pre kraja meča (68:60) i činilo se da će crveno-beli mirno privesti utakmicu kraju. Međutim, naša ekipa je potpuno stala u napadu što je dalo šansu gostima da se rezuktatski vrate u meč. Tako je i bilo, te je Makabi čak imao napad za pobedu, međutim izuzetnom odbranom Branka Lazića nad Lorencom Braunom, koš naše ekipe je ostao sačuvan. Velika pobeda, 69:68.

KK Crvena zvezda mts: Holand 4, Vildoza 6, Mitrović 8, Lazić, Martin 11, Dobrić 5, Ivanović 6, Nedović 12, Marković, Kuzmić 2, Petrušev 6, Bentil 9;

Makabi: Braun 23p, Sorkin 16p, Nebo 10p;

Našu ekipu u ponedeljak očekuje prvi ovosezonski derbi protiv Partizana u okviru regionalne lige, dok u Evroligi crveno-beli dočekuju Virtus u petak sledeće nedelje.