Pobede juniora i kadeta u mečevima 6.kola nacionalnog šampionata

Mlađe selekcije našeg kluba odigrale su tokom vikenda utakmice 6.kola u svojom odgovarajućim ligama i zabeležili su nove pobede.

Juniori su igrali u Kragujevcu i savladali su domaći Radnički 1950 rezultatom 99:73, dok su kadeti u Beogradu savladali vršnjake iz ekipe Radnički doo 89:59;

Meč koji je odigran u dvorani Gordana Bogojević rešen je već nakon prvog poluvremena u kome su crveno beli predvođenim najefikasnijima Gačićem (23p) i Gagićem (20p) stvorili prednost od 18 poena (52:34) i u drugom poluvremenu mirno priveli meč kraju za dobar start sezone 4-0.

KK Crvena zvezda mts: Drobnjaković 9, Radovanović 5, Avlijaš 7,Gačić 23, Gagić 20,Babić 3, S.Lukić 2, Dabić 11, O. Lukić 4, Davidović 7,Novčić 8;

U narednom kolu ekipa koju sa klupe vodi Branko Jorović sastaće se sa ekipom Spartaka (subota, Basket City).

Kadeti su savladali u dvorani Basket City ekipu Radnički doo sa 89:59 i tako zabeležili i 4.pobedu uz 1 poraz.

Najefikasniji su bili Kostić sa 20, Kovačević sa 17, dok je Vlajić ponovo imao dabl dabl učinak sa 11 poena i 12 skokova.

Ni ova utakmica nije imala rezultatsku neizvesnost praktično od kraja prve četvrtine koju su crveno beli dobili rezultatom 25:7.

KK Crvena zvezda : Kostić 20, Colić 2, Bjelica 8, Kojić 7, Vukosavljević (9as),Milosavljević, Vitorović 5,Cvijetić 3, Kovačević 17,Kontić 4, Spasojević 12, Vlajić 11+12sk;

U narednom kolu kadeti će gostovati vršnjacima ekipe Beka u hali u Padinskoj Skeli.