CRVENA ZVEZDA DOBILA ISTORIJSKI DERBI U ARENI!

Košarkaši Crvene zvezde mts savladali su Partizan na gostujućem parketu rezultatom 73:76 (20:11, 13:29, 19:14, 21:22) u prvom evroligaškom gradskom derbiju.

Vrlo uzbudljiv čvrst meč prepun preokreta odlučen je fantastičnom asistencijom Vildose i trojkom srpskog reprezentativca Nemanje Nedovića na dve sekunde pre kraja utakmcie!

Najefikasniji igrač u redovima Zvezde je bio Nedović sa 20 poena, dok je odličnu utakmicu odigrao Vildoza sa 14 poena i 6 asistencija.

Loš početak utakmice naše ekipe koja nije imala adekvatan odgovor na izuzetno agresivnu igru Partizana u odbrani. Domaćin je na startu meča napravio seriju 7:2, a vrlo brzo nakon toga se odvojio na dvocifrenu prednost (15:4). Velike probleme našim centrima u tim momentima je zadavao Matijas Lesor koji je pokupio gotovo svaki Partizanov promašaj i tako obezbeđivao ekstra posed svojoj ekipi u nekoliko navrata. Zvezda je do kraja četvrtine uspela da spusti razliku na jednocifren broj, te je ova deonica završena rezultatom 20:11 u korist domaćina.

Crveno-beli su sa totalno drugačijom energijom započeli nastavak utakmice, te su se korak po korak vraćali rezultatski u meč. Naša ekipa je rano napravila seriju 2:13 (22:24), kojom je stekla prvo vođstvo na meču. Najzaslužniji za ovaj preokret su bili igrači sa klupe koji su uspeli da pronađu dobru igru u napadu, uz vrlo čvrstu odbranu. Sredinom četvetine je odličnu sekvecu imao Dobrić koji je vezao pet poena, prvo trojkom sa 9 metara a nakon toga i polaganjem (24:29). Crveno-beli su do kraja četvrtine održavali ovu prednost, te nisu ni jednog momenta dozvolili Partizanu da ponovo preuzme kontrolu igre. Rezultat na poluvremenu je bio 33:40 u korist naše ekipe, koja je u ovoj deonici postigla čak 29 poena.

Najefikasniji igrač u ovom delu meča je bio Nedović sa 9 poena, dok je Ptrušev dodao poen manje.

Prva petorka sa početka utakmice je otvorila drugo poluvreme (Mitrović umesto Kuzmića), što je ponovo imalo za posledicu lošu igru naše ekipe koja se nije snalazila. Partizan pravi seriju 13:4, te preokreće rezultat ponovo u svoju korist. Nemanja Nedović je u ovim momentima držao naš napad, te je Crvena zvezda najviše zahvaljujući njemu obezbedila minimalnu prednost na kraju ove deonice (52:54).

Izuzetno uzbudljiva košarka igrala se u poslednjoj deonici, gde se igralo koš za koš a ekipe su se smenjivale u vođstvu. Tri minuta pre ktaja deonice domaćin se ‘odlepio’ na velikih šest poena razlike i činilo se da meč ide na njihovu stranu. Međutim, na scenu stupa maestralni Vildoza koji sa svoje dve trojke ponovo vraća Zvezdu u meč (73:73). Poslednji napad na meču pri nerešenom rezultatu pripao je našoj ekipi. Luka Vildoza je napravio sebi prostor za ulaz, međutim odbrana se skupila te je u ćosšku ostao sam Nemanja Nedović kojeg je argentinski plejmejker video, a onda je usledila spektakularna trojka za pobedu (prva Nemanje na meču). Rezultat na kraju 73:76.

KK Crvena zvezda mts: Holand , Vildoza 14, Lazarević 2, Mitrović 4, Lazić 3, Martin 8, Dobrić 9, Nedović 20, Marković, Kuzmić, Petrušev 10, Bentil 6;

Partizan: Panter 15, Madar 14

Crveno-bele već za dva dana očekuje novi meč protiv Mornara u okviru ABA lige, dok se sledeće nedelje igra duplo kolo u Evroligi gde će naša ekipa na svom parketu dočekati Žalgiris i Milano.