JOŠ JEDNA DRAMATIČNA ZAVRŠNICA U PIONIRU ZA NOVU POBEDU CRVENE ZVEZDE

Košarkaši Crvene zvezde mts savladali su na svom parkeru Žalgiris rezultatom 77:73 (14:22, 22:15, 20:21, 21:15). Izuzetno neizvesna završnica i pobeda naše ekipa, šesta za redom u Evroligi.

Tandem Vildoza – Nedović blistao je i na ovoj utakmici. Argentinac je ubacio 27 poena, dok je Nemanja Nedović dodao 21.

Jako loš početak utakmice naše prve petorke koja nije imala adekvatna rešenja na odličnu igru gostiju, dok nam je napad takođe bio loš. Sve je to rezultiralo ranim dvocifrenim vođstvom Žalgirisa (5:15). Ulaskom Nedovića u igru, crveno-beli su dobili neophodnu energiju i kretivnost kojom su uspeli da smanje razliku (12:17), dok je prva deonica završena rezultatom 14:22.

Crveno-beli su nastavili sa dosta boljim igrom u nastavku meča, Vildoza je pronašao šut, Nedović nastavio sa sjajnom igrom, a borbeni Lazarević je bio jedan od najzaslužnijih za rezultatski povratak Zvezde (24:27). Gosti su serijom 0:6 (24:33) odgovorili na ovaj nalet naše ekipe. Sa druge strane, Crvena zvezda je takođe imala odgovor, te je serijom Lazarevića i Vildoze 10:0 preuzela vođstvo (34:33). Na poluvreme se otišlo pri rezultatu 36:37.

Najefikasniji u ovom delu meča je bio Vildoza sa 10 poena, dok su po 8 dodali Nedović i Lazarević.

U nastavku meča se igralo dosta tvrdo, u početku koš za koš, da bi sredinom deonice Žalgiris napravio novu seriju kojom se ponovo ‘odlepio’ na nešto veću prednost (45:54). Zvezda je uspela pronađe odgovor na ovaj momentum gostiju, te su crveno-beli na kraju trećeg perioda imali zaostatak od samo dva poena, 56:58.

Izuzetno neizvesna košarka se igrala u poslednjoj deonici, ekipe su se smenjivale u vođstvu, a Zvezdin napad su u ovim trenucima držali Vildoza i Nedović koji su pogađali čak i kada je organizacija napada bila nešto lošija. Pri rezultatu 67:68, Luka Vildoza je pogodio daleku dvojku na isteku napada, a odmah nakon toga je nakom ukradene lopte upisao dva nova poena (71:69).  koja su prelomila meč na stranu crveno-belih. Naši košarkaši su uspeli da iskontrolišu samu završnicu, te su slavili rezultatom (77:73).

KK Crvena zvezda mts: Holand, Vildoza 27, Lazarević 8, Lazić 5, Martin 2, Dobrić 5, Ilić, Nedović 21, Marković 3, Kuzmić, Petrušev 1, Bentil 5;

Žalgiris: Evans 18, Hejs 14, Ulanovas 14

Košarkaše Crvene zvezde mts već u četverak očekuje novi meč u okviru duplog kola Evrolige, gde će naša ekipa dočekati Milano. Što se tiče regionalne lige, crveno-beli u ponedeljak gostuju ekipi Mege.