Crveno-beli ostali bez rešenja u finišu i pobede u Kaunasu

Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet izgubili su od Žalgirisa u Kaunasu rezultatom 71:66 (20:14, 18:16, 12:26, 21:10). Zvezda je imala  sedam poena prednosti četiri minuta pre kraja, međutim domaćin je u završnici serijom 13:0 došao do pobede.

Najefikasniji u redovima Crvene zvezde je bio Petrušev sa 16 poena, dok je Nedović dodao 11.

Izuzetno tvrda košarka igrala se od samo početka utakmice, što je više odgovaralo domaćinu koji je brzo stigao do prednosti 4:0, a potom 12:5. Zvezda je pokušavala da pronađe svoju igru, ali bez konkretnog rešenja za agresivnu igru Žalgirisa koji je dodatno uvećao svoju prednost 18:9. Rezultat na kraju prve deonice je bio 20:14.

Žalgiris drugu četvrtinu otvaea sa joše većom energijom koja im donosi dvocifrenu razliku (30:18). U tim trenucima je blistao Polonara koji je vezao deset poena, uz ukradene lopte i blokade na svojoj polovini. Zvezda je imala odgovor na ovaj nalet, te je trojkama Holanda i Bentila, a potom sa dva uzastopna koša Vildoze smanjila razliku na prihvatljivih četiri poena (32:28). Crveno-beli su imali priliku da na poluvreme odu sa još manjom razlikom, međutim jeftine greške koštale su našu ekipu nešto većeg zaostatka nakon prvog dela igre 38:30. Najefikasniji u ovom delu meča je bio Petrušev sa šest poena.

Odlično otvaranje drugog dela igre naše ekipe, koja je dobrim odlukama u napadu topila prednost domaćina. Serija naše ekipe je krenula trojkom Bentila, da bi posle koševi Vildoze i Nedovića doneli zijednačenu utakmicu (42:41). Od ovog momenta se igralo koš za koš, sve do poslednjih nekoliko kinuta kada Zvezda pravi seriju 0:11 kojom na kraju rreće deonice ima prednost od šest poena (50:56).

Stečenu prednost crveno-beli su održavali celu poslednju četvrtinu. Na 4 minuta pre kraja meča naša ekipa je imala sedam poena prednosti (57:64). Žalgiris do kraja meča pravi veliku seriju 14:2 kojom odnosi pobedu 71:66.

KK Crvena zvezda Meridianbet: Holand 3, Vildoza 9, Lazarević 2, Mitrović 4, Lazić 3, Dobrić 5, Ivanović, Nedović 11, Marković, Kuzmić 5, Petrušev 16, Bentil 8;

Žalgiris: Ulanovas 13, Polonara 10, Šmits 10…

Crveno-beli sledeći meč igraju u ponedeljak protiv Cedevita Olimpije u okviru regionalne lige, dok se Evroliga nastavlja 27. januara utakmicom protiv Partizana u Pioniru.