Pobeda juniora u večitom derbiju

Juniori Crvene zvezde Meridianbet pobedili su u nedelju u derbiju 12. kola ekipu Partizana ubedljivom i i sigurnom igrom, rezultatom 73:61!

Pred 150 gledalaca u dvarani Basket City crveno-beli su sigurnom igrom u drugom poluvremenu, posebno trećoj deonici, koju su dobili rezultatom 15-6, otvorili put ka sigurnoj pobedi.

Odličnu utakmicu odigrali su Gačić i Gagić koji su meč završili sa po 18 i 16 poena,

Ekipa Crvene zvezde je pokazala kvalitet i pored činjenice da je šutirala trojke slabih 4-22 i imala 4 skoka manje od protivnika.

Međutim, kada se odlučivao ishod ove utakmice, crveno-beli su odigrali vrlo čvrstu odbranu i primili samo 22 poena i drugom poluvremenu!

KK Crvena zvezda Meridianbet: Drobnjaković 9, Radovanović 6,Avlijaš 6, Gačić 18 i 7sk, Kovačević, Gagić 16, Babić, Lukić, Dabić 6, O.Lukić 1, Davidović 9, Novčić 2.

Košarkaši Crvene zvezde trenutno su na prvom mestu na tabeli sa skorom 11-1, dok je Partizan u donjem delu tabele sa skorom 4-8.

U narednom kolu naši juniori igraju protiv ekipe Dinamika.