Drugi poraz u regionalnoj ligi, slaba Zvezda pala u Zagrebu

Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet izgubili su od ekipe Cibone na gostujućem parketu rezultatom 85:81. Ovo je našoj ekipi drugi poraz u regionalnoj ligi ove sezone.

Najefikasniji igrač kod crveno-belih je bio Petrušev sa 15 poena, 14 je dodao Vildoza uz 5 asistencija, dok su dvocifreni bili još Nedović, Dobrić i Kampaco.

Utakmicu je sjajno otvorio Filip Petrušev koji je postigao prvih 9 poena za našu ekipu (7:9). Domaćin je odgovorio nešto boljom igtom i vođstvom (22:16), da bi Zvezda u finišu deonice napravila seriju 0:8 za 22:24.

U drugoj četvrtini se igrala nešto tvrđa košarka sa malim brojem poena na obe strane, dok je rezultat konstantno bio u egalu. Pred kraj poluvremena Cibona je preokrenula, ali je Kampaco trojkom uz zvuk sirene ostavio prednost na strani crveno-belih 39:40.

U ovom delu meča najefikasniji je bio Dobrić sa 12 poena, dok je Petrušev dodao 9.

U nastavku meča se probuio Vildoza sa 11 svojih poena u trećoj deonici, dok su crveno-beli polako sticali nešto osetniju orednost koja je pred poslednju deinicu iznosila šest poena 61:67.

Potpuni pad naše ekipe ponovo se dogodio u poslednjoj deonici kada je Cibona serijom 20:8 otišla na šest poena prednosti 81:75 na minut do kraja meča. Crveno-beli nisu uspeli da stignu taj zaostatak, te su doživeli novi poraz 85:81.

Crvena zvezda je odigrala slabu utakmicu, ponovo se oslanjala u velikoj meri na šut za tri poena (40/15) a to očigledno nije recept da se dobije čak ni utakmica regionalne lige.

Trener KK Crvena zvezda Meridianbet Duško Ivanović: “Pre svega čestitam Ciboni, imali su više želje, borili su se više, pristup igri njihov je bio puno bolji nego što je naš. Ekipa kao što je Crvena zvezda ne može da igra ovako, to je jednostavno nedopustivo. Ne umanjujem uopšte uspeh Cibone oni su odigrali izvanredno sa puno samopouzdanja, a mi smo i pored toga što smo dva puta imali malo veću prednost igrali bez strpljenja i pustili lako ovu utakmicu. Nije nas ništa poremetila Cibona, mi smo sami poremećeni bili, od početka do kraja pristup igri nije bio kako treba” rekao je trener crveno-belih nakon utakmice u Zagrebu.

KK Crvena zvezda Meridianbet: Vildoza 14, Lazarević 4, Kampaco 12, Mitrović 4, Martin 2, Dobrić 12, Ivanović, Ilić 3, Nedović 13, Marković 2, Kuzmić, Petrušev 15;

Cibona: Kapusta 24…

Crveno-bele sledeće nedelje očekuje duplo kolo Evrolige gde će naša ekipa prvo ugostiti Efes, a zatim putovati na gostovanje Panatinaikosu. Sa druge strane, regionalna liga se nastavlja 13. marta utakmicom protiv Partizana u beogradskoj Areni.