Crvena zvezda na kraju bez snage za podvig u Blaugrani

Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet izgubili su od ekipe Barselone na gostujućem terenu rezultatom 85:79 (18:15, 22:21, 17:21, 28:22). Zvezda uprkos izostancima Lazića, Nedović i Dobrića se borila i bila blizu velikog podviga.

Najefikasniji u redovima Zvezde je bio Kampaco sa 24 poena, 12 je dodao Petrušev uz 6 skokova, dok su po 11 poena ubacili Bentil i Mitrović.

Obe ekipe su stegnute ušle u meč, te se u prvih nekoliko minuta teško dolazilo do poena na obe strane (5:5). Barsa se odvojila na trenutak (13:7), ali crveno-beli su brzo uhvatili rezultatski priključak (15:13). Najraspoloženiji u ovim trenucima su bili Bentil i Kampaco, a prva deonica je završena rezultatom 18:15.

Zvezda u nastavak meča ulazi dosta bolje, te zahvaljujući pre svega Luki Mitroviću pravi seriju 2:10 kojom dolazi do prednosti 20:25. Barsa je od tog momenta preuzela kontrolu nad utakmicom, što je krunisano osetnijim vođstvom (40:31) na minut do kraja poluvremena. Crveno-beli u nastavku prave mini seriju 0:5 kojom spuštaju razliku na četiri poena. Rezultat na poluvremenu 36:40.

Najefikasniji u ovom delu meča je bio Mitrović sa 9 poena, po šest su dodali Kampaco i Bentil.

Barsa drugo poluvreme otvara serijom 10:0 kojom dolazi do dvocifrene prednosti (50:39). Zvezda je imala odgovor na to u vidu trojke Markovića, a potom i dve uzastopne trojke Kampaca koje su istopile zaostatak (50:38). Barsa je dva minuta pre kraja deonice imala prednost od šest poena (58:51), međutim crveno-beli su serijom 0:6 odveli meč u pravi egal pred posledju četvrtinu 57:57.

Domaćin je ponovo došao do dvocifrene prednosti (69:59), ali je Zvezda i na taj nalet imala odgovor pa je tako na nešto manje od tri minuta do kraja meča smanjila zaostatak na jedan posed (75:73).  Pri rezultatu 78:76 Lazarević je imao otvoren zicer koji je nažalost promašio, te je Baarsa to iskoristila i kaznila Zvezdu serijom 5:0 (83:76) koju naši košarkaši nisu uspeli da stignu. Konačan rezultat 85:79.

KK Crvena zvezda Meridianbet: Holand, Vildoza 7, Lazarević, Kampaco 24, Mitrović 11, Martin 2, Ivanović 6, Ilić, Marković 6, Kuzmić, Petrušev 12, Bentil 11;

Barsa: Mitrović 21, Veseli 21..

Crveno-bele već za dva dana očekuje novi meč u okviru regionalne lige gde će naša ekipa ugostiti Studentski Centar. Evroliga se nastavlja u četvrtak kada u Beograd stiže ekipa Baskonije.