KRCAT PIONIR VIDEO UBEDLJIVU CRVENU ZVEZDU – 92:73!

Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet savladali su ekipu Valensije na svom parketu rezultatom 92:73. Zvezda je bila bolja ekipa ceo meč, a u poslednjoj deonici je totalno nadigrala rivala.

Najefikasniji u redovima Zvezda je bio sjajni Petrušev sa 30 poena uz 7 skokova. Pratio ga je Dobrić sa 16 poena, 15 je dodao Kampaco (uz 7 asistencije), dok je dvcifren bio i Bentil sa 10 poena.

Maša ekipa je bolje otvorila meč, te je došla do rane prednosti (7:2), odnosno (12:7). Predvodnik na parketu je bio sjajni Kampaco koji je komandovao napadom crveno-belih, dok se poenterksi istakao Petrušev sa 6 poena u orvoj deonici koja je završena 20:21 u korist gostiju koji su odigrali bolje sam finiš.

Nastavak meča je otvoren sa dva pogotka Mitrovića (24:21), koji su vratili orednost na stranu naše ekipe.  U tom periodu je bila rezultatska klackalica, jer je Valensija trojkama pravila velike ptobleme Zvezdi. Pri rezultatu 33:33 crveno-beli pogađaju dve trojke preko Vildoze i Holanda, a potom pogotkom Martina kompletiraju seriju od 8:0 (41:33) koja našoj ekipi donosi osetniju prednost. Rezultat na poluvremenu 46:41.

Najefikasniji u ovom delu meča je bio Martin sa sedam poena uz četiri skoka. Poen manje su dodali Vildoza, Petrušev, Bentil i Dobrić.

Odmah po otvaranju drugog poluvremena Zvezda je došla do dvocifrene prednosti (53:43), da bi se u nastavku igralo koš za koš. Raspoložen u ovim momentima je bio Petrušev sa svojim osam poena u ovoj deonici. Pred poslednju četvrtinu na semaforu je stajalo 69:62.

Kako je počela poslednja deonica, Zvezda je ktenula da igra još bolje, pre svega u fazi napada, što je tezultiralo još većom prednošcu. Trojkom Holanda Zvezda je otišla na 12 razlike (76:64), da bi ta prednost nastavila da raste do samo kraja utakmice. Meč je završen rezultatom 92:73, što je ujedno bila i najveća prednost naše ekipe u ovom meču.

KK Crvena zvezda Meridianbet: Holand 6, Vildoza 9, Lazarević, Kampaco 15, Mitrović 6, Martin 7, Dobrić 16, Ivanović 3, Marković, Kuzmić, Petrušev 20, Bentil 10;

Valensija: Radebo 14…

Zvezda sledeći meč igra već za dva dana, kada će gostovati ekipi Asvela u okviru druge utakmice duplog kola Evrolige. Nakon toga crveno-bele očekuje meč u ABA ligi gde će naša ekipa ići na megdan Megi.