Poraz Crvene zvezde u drugoj utakmici, treća na programu u nedelju

Košarkaši Partizana pobedili su Crvenu zvezdu u drugoj utakmici finalne serije ABA lige sa 87:78.

Utakmica broj tri se igra u nedelju sa početkom od 20:30, a domaćin će biti ekipa Crvene zvezde.

PARTIZAN MOZZART BET – CRVENA ZVEZDA 87:78
/23:22, 21:22, 24:18, 19:16/

Beogradska arena, Novi Beograd;
Gledalaca: 18.477;
Sudije: Matej Boltauzer, Miloš Koljenšić, Sašo Petek.

Crvena zvezda Meridianbet: Vildoza 8, Lazarević -, Kampaco 9 (7as), Mitrović 9, Lazić 4, Martin -, Dobrić 11, Ilić, Nedović 21, Petrušev 7, Bentil 6 (7sk).

Trener KK Crvena zvezda Meridanbet Duško Ivanović: „Čestitam Partizanu, iskoristio je vrlo dobro prednost domaćeg terena i vodi 2-0. Mi smo večeras igrali puno bolje u prvom poluvremenu, imali smo šanse da pobedimo, ali mislim da smo darovali ovu pobedu Partizanu sa nekim promašajima. Naročito sa padom u odbrani u drugom poluvremenu, ali dobro. Skor je 2-0, igra se na našem terenu, ništa to nama ne menja, ni naš filing da možemo da pobedimo, ni naš plan da osvojimo. Ja strašno verujem svojim igračima, znam šta oni mogu. Ako neko hoće da osvoji finale, ne može da ima sumnju da će da pobedi. Ni ja, ni moji igrači. I ja nemam sumnju. Igraćemo sa maksimalnom energijom koju možemo da imamo. Promašiti zicer je sastavni deo gire. Izgleda lako, ali nekad je teško pogoditi, iako to izgleda nemoguće. Nemojmo da mislimo da je lako. Iz publike jeste, ali nije baš tako. Ali nadam se da ćemo te zicere pogoditi u narednoj utakmici“.

Prodaja karata za utakmicu broj 3 počinje u petak.