Crvena zvezda Meridianbet moćna u derbiju protiv Cedevita Olimpije 94:51!

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Cedevita Olimpiju rezultatom 94:51 (19:11, 31:14, 27:8, 17:18) u 2. kolu ABA lige.

Pred 10 hiljada gledalaca u Areni, crveno-beli su odigrali odličnu utakmicu i praktično od 3-4.minuta poništili epitet derbija koji je nosila ova utakmica.

Odlično su meč otvorili Nejpir i Nedović, Crvena zvezda je povela 19:11, a nakon toga sve ostalo je bilo u crveno belim tonovima, smenjivale su se dobre odbrane i atraktivni napadi, pa je već na poluvremenu bilo jasno da bodovi ostaju u Beogradu (50:25).

Trener Duško Ivanović rotirao je sve igrače koje je imao na raspolaganju ( u nedelju su odmarali Teodosić, Lazarević i Kuzmić), a prednost je u jednom trenutku narasla na neverovatnih +50 (94:44), ali su gosti sa završnih 7:0 postavili konačnih 94:51.

Crvena zvezda: Hanga 3 (7as, 5sk, 3 uk.l), Davidovac 5 (4sk), Mitrović 4, Lazić 3, Simonović 4, Nejpir 15 (5as, 5 uk.l), Tobi 13 (8sk), Bolomboj 9, Ilić 5 (4sk), Nedović 17 (4as), Gedraitis 8 (5sk, 4as), Dos Santos 8 (1/11 za tri, 5as)

Cedevita Olimpija: Stjuart 2, Armand, So 19 (8sk), Radičević 4, Kobs 8, Glas, Blažič 2, Matković 7, Džouns 4, Ščuka 5, Klobučar, Šaškov:

Trener Duško Ivanović: „Imali smo pravi pristup protiv dobre ekipe, ali očito nisu našli svoj stil igre. Igrali smo onako kako treba da igramo utakmicu”, Momci su odigrali fokusirano angažovano i disciplinovamo, ali još nismo od onoga što treba da igramo“rekao je trener crveno belih koji je imao zamerki jedino na uvodnih par minuta kada je ekipa imala 6 izgubljenih lopti.

Ekipa Crvene zvezde Meridianbet treniraće u Beogradu do četvrtka kada putuje za Kaunas, a u trećoj rundi ABA lige 15.10. očekuje ih gostovanje u Čačku, pre prvog duplog kola Evrolige protiv Monaka i Virtusa (Beograd i Bolonja).