Borbena Crvena zvezda Meridianbet poražena u Bolonji 85:79

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Virtusa kao gosti u meču 4. kola Evrolige rezultatom 85:79 (26:15,18:18,18:22, 23:24).

Pred 5500 gledalaca u dvorani Paladozza najefikasniji kod crveno-belih koji su doživeli treći poraz bio je Nejpir sa 23 poena.

Domaći tim je bolje otvorio utakmicu i stigao do 15 poena prednosti, ali su se crveno-beli borili do samog kraja i umalo stigli do velikog preokreta i pored činjenice da je tim ostao bez Nemanje Nedovića krajme prvog poluvremena zbog povrede.

Utakmica u kojoj je domaćin vodio a Crvena zvezda pratila i na kraju umalo stigla do preokreta stala je u dva detalja:

–  Šabaz Nejpir je nakon dva pogođena penala, posle nesportskog prekršaja Tornikea Šengelije, trebalo da ubaci loptu u igru sa strane pri rezultatu 78:74, ali je poslao pravo u ruke Ognjena Dobrića, da bi u nastavku Isaija Kordinije pogodio dva penala a Virtus stigao na plus 6 i nakon toga sigurnom penal završnicom došao do bodova…

Crvena zvezda Meridianbet: Teodosić 5 (4as), Hanga 11 (5sk), Davidovac 4, Mitrović 14 (4sk), Lazić 4, Simonović 1, Nejpir 23 (5as, 4sk), Bolomboj 8 (9sk), Nedović 3, Gedraitis 6, Kuzmić, Jago

Virtus: Kordinije 11 (6as, 4sk), Lundberg 10, Belineli 15, Pajola 10, Smit, Dobrić 2, Cacok, Šengelija 19 (8 izgubljenih, 5as, 6sk), Heket 4, Miki 13 (8sk), Danston 1 (4sk), Abas;

Ekipa se u subotu tokom dana vraća za Beograd, a već u ponedeljak očekuje je utakmica FMP-om u Železniku.