VELIKA POBEDA U DERBIJU I KORAK KA PRVOM MESTU!

Košarkaši Crvene zvezde poebdili su Partizan 88:86 u 18. kolu ABA lige.
U punoj Beogradskoj Areni  crveno beli su potpuno zasluženo stigli do 16. Pobede, kojom su napravili ogroman korak ka osiguranju prvog mesta na tabeli, dok je Partizan upisao peti poraz u regionalnom takmičenju.

Utakmicu u kojoj je Crvena zvezda bila mnogo bolji rival i vodila najvećim delom utakmice i sa više od 20 poena prednosti, rešio je Jago Dos Santos solo prodorom 3 sekunde pre kraja.

Dobar ritam crveno beli su održavali od 34-35. minuta kada su protivniku dozvolili seriju trojki kojom su ppostepeno topili prednost našeg tima, a onda nakon nekoliko vrlo spornih odluka stigli i do izjednačenja na 11 sekundi pre kraja. Ipak, na već opisan način Brazilac je preuzeo odgovornost i iz vrlo teške pozicije pogodio za na kraju – vrlo zasluženu pobedu!

Crvenu zvezdu su do pobede predvodili Adam Hanga sa 15, Džoel Bolomboj sa 14, Jago Dos Santos sa 13, Nemanja Nedović sa 11 i Rokas Giedraitis sa 10 poena, ali je i povratak Miloša Teodosića u ekipu mnogo značio u nedelju uveče.

Trener Janis Sferopulos: “Želim da čestitam svojim igračima. Ponosan sam kako smo igrali večeras. Igrali smo dobar meč od starta, prvo poluvreme je bilo jedno od naših najboljih. Sa druge strane, posle završnice treće četvtine, bili smo koncentrisani. Zadnjih pet minuta to nije bio slucaj, napravili smo dosta grešaka. Dva puta faul za tri poena. Ofanzivno nismo funkcionisali i dali Partizanu da se vrati. Na kraju dana, zaslužili smo 100 posto pobedu. Bili smo 35-36 minuta bolji tim na terenu. Srećan sam što smo dobro odgovorili posle dva poraza koja smo doživeli u poslednje vreme u Evroligi”, rekao je Sferopulos.

CRVENA ZVEZDA – PARTIZAN MOZZART BET 88:86
/28:15, 27:23, 17:18, 16:30/
Beogradska arena, Novi Beograd;
Gledalaca: 18.796;
Sudije: Saša Pukl, Uroš Obrknežević, Josip Radojković.

Crvena zvezda Meridianbet: Smart 4, Teodosić 7 (5as), Hanga 15, Davidovac 5, Mitrović 6, Lazić 3, Tobi -, Bolomboj 14 (13sk), Nedović 11 (4as, 2uk), Giedraitis 10, Gilespi -, Jago 13 (4as, 3sk).

Partizan: Ledej 13 (sve sa linije slobodnih bacanja…), Avramović 13, Panter 14, Naneli 19, Kaminski 18 (5sk)…

Ekipa Crvene zvezde Meridianbet već u ponedeljak od 18 časova odradiće trening pred utakmicu Evrolige sa Valensijom koja je na programu u utorak od 20 časova.