Pioniri KK Crvena zvezda sjajnim partija u polufinalu obezbedili mesto na završnom turniru

Pioniri KK Crvena zvezda su u vikendu za nama na polufinalnom turniru upisali tri pobede u isto toliko utakmica i tako kao prvoplasirani u grupi C obezbedili mesto na Finalnom turniru, koji će biti na program od 17. do 19. maja u Arilju.

U prvom kolu selekcija crveno-belih do 15 godina ubedljivo je savladala ekipu Goča rezultatom 106:80 (28:20, 25:21, 27:26, 26:13).

Najraspoloženiji u KK Crvena zvezda u tom duelu bio je Veselinović sa 24 poena, dok je 21 dodao Ivančević. Dvocifreni su još bili Perović (18), Đurašinović (13) i Nikolić (11).

Izabranici Pavla Roganovića su tokom čitave utakmice dominirali. Od prve sekunde na terenu su uspeli da nametnu svoj ritam igre i steknu osetnu prednost, koja je na poluvremenu iznosila +12 (53:41).

Tokom treće četvrtine vršnjaci iz Goča su uspeli da smanje zaostatak, ali je sjajna igra naših pionira u poslednjoj četvrtini protivnika ostavila bez ikakvih šansi, a KK Crvena zvezda je susret završila sa +26 – 106:80.

U subotu su mlade nade našeg Kluba snage odmerile sa ekipom Spartaka iz Subotice, koju su takođe ubedljivo pobedili – 94:75 (24:19, 20:15, 21:16, 29:25).

Gde su stali u petak, crveno-beli su nastavili u subotu. Još jednu sjajnu partiju pružili su izabranici Pavla Roganovića, a u subotu je bez mnogo muke savladana ekipa sa severa Srbije.

Najraspoloženiji u toj utakmici iz tabora Crvene zvezde bili su Bajić i Nikolić sa po 18 poena, 16 je dodao Perović, a Veselinović je brojao do 13.

U poslednjoj utakmici polufinalnog turnira, pioniri KK Crvena zvezda igrali su protiv ekipe Trijumfa. I taj susret je rešen ubedljivim rezultatom u korist crveno-belih – 113:85 (32:14, 24:25, 34:27, 23:19).

KK Crvena zvezda je turnir u Nišu zatvorila još jednom sjajnom partijom.

Dvocifrenom razlikom savladani su vršnjaci iz ekipe Trijumfa, a najraspoloženiji akteri tog duela bili su Ivančević sa 34 poena, Bajić sa 16, dok je 11 poena postigao Perović.

Crveno-beli su odličnim utakmicama i sjajnom igrom na jugu Srbije obezbedili prvo mesto u Grupi C i mesto u četvrtfinalu Finalnog turnira u kom će igrati protiv drugoplasirane ekipe iz Grupe B, ekipe Fleša.

Finalni turnir je na programu od 17. do 19. maja u Arilju.

Podsećamo, Finalni turnir za juniore zakazan je od 26. do 28. aprila, a KK Crvena zvezda će u četvrtfinalu snage odmeriti sa ekipom Borca, dok je kadetski završni turnir zakazan od 10. do 12. maja u hali sportova „Ranko Žeravica“.